-
2004-06-18 07:54:31
Uchwała Nr XIII / 88 / 2000
z dnia 20 czerwca 2000 r.
Uchwała Nr XIII / 88 / 2000
Radę Gminy w Osięcinach
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
z dnia 20 czerwca 2000 r.
Rady Gminy w Osięcinach
w sprawie: zmian miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Osięciny w obszarze wsi OSIĘCINY dotyczących nowego gimnazjum
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 5 Ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. Nr 13 z 1996r. póz. 74 z późniejszymi zmianami), oraz art. 10 ust. 3, art. 26 i 28 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. Nr 15 póz. 139 z dnia 25 lutego 1999 roku z późniejszymi zmianami),
RADA GMINY uchwala, co następuje :
§ 1
Uchwala się zmiany Miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Osięciny uchwalonego Uchwałą Nr Xll/36/80 Rady Gminnej Rady Narodowej z dnia 28.03.1980 r. opublikowanej Dz. Urz. Woj. Włocł. Nr 7 póz. 91 z dnia 15.04.1988 r. określone w tekście niniejszej uchwały oraz przedstawione na rysunku NR 1 w skali planu 1:2000, stanowiące załącznik do niniejszej uchwały.
§ 2
Uchwala się: zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Osięciny
w obszarze wsi Osięciny dotyczące: wprowadzenia funkcji usług oświaty na tereny rolne
w obowiązującym planie przeznaczone pod ogrody działkowe na części działki o nr ewid 481/3
i obecnym symbolu planu 53 ZD
Rozdział 1 Zasady ogólne
§ 3
1. Uchwała ustanawia na obszarze objętym przepisy prawa lokalnego dotyczące przeznaczenia i sposobu zagospodarowania poszczególnych terenów oraz określa konieczne dla osiągnięcia zamierzonych celów - nakazy, zakazy i warunki.
2. Przepisy prawne niniejszej uchwały nie mogą być stosowane wybiórczo w oderwaniu od ustaleń rysunków planu.
§ 4
Ilekroć w uchwale jest mowa o:
1. planie - należy przez to rozumieć plan zagospodarowania przestrzennego, o którym mowa
w § 2,
2. rysunku planu - należy przez to rozumieć wykonany na podkładzie mapowym w skali 1 : 2000, rysunek planu stanowiący integralną część uchwały i zawierający ustalenia, których przedstawienie nie było możliwe w tekście uchwały.
§ 5
Każdy teren wydzielony liniami rozgraniczającymi tereny o różnym sposobie użytkowania określony jest symbolem cyfrowo i literowo.
§ 6
1. Na rysunku planu obowiązują: Linie rozgraniczające tereny o różnym sposobie użytkowania
2. Orientacyjne linie podziału wewnętrznego terenów o tym samym sposobie użytkowania. Podział ten może być zmieniony, jeżeli będzie to uzasadnione projektem zagospodarowania działki lub terenu.
Rozdział 2
Zasady zagospodarowania
§ 7
Przyjmuje się ustalenia ogólne z zakresu zagospodarowania przestrzennego dla terenów
o funkcji usług oświaty i wychowania „UO" -Tereny o funkcji usług oświaty i wychowania
z możliwością realizacji obiektów sportowych i mieszkalnych.
Architektura wszystkich obiektów winna uwzględniać cechy architektury wiejskiej regionalnej, zadbać o wystrój planowanych obiektów.
Obiekty poszczególne winny być lokalizowane z zachowaniem: Prawa budowlanego, branżowych przepisów sanitarnych, ochrony środowiska, ppoż., jak również zachowane odległości w stosunku do dróg, dla których klasy techniczne i funkcjonalne określił plan zagospodarowania przestrzennego.
W obszarach tych dopuszcza się lokalizację:
- niewielkich kubaturowo domów mieszkalnych do wysokości maksymalnie dwóch kondygnacji, pod warunkiem iż zachowane zostaną cechy regionalnej architektury wiejskiej.
- zabudowy wchodzącej w zakres infrastruktury technicznej tj. wod - kan. elektroenergetyki
z warunkiem zachowania odległości ewentualnych uciążliwości w granicach władania
- parterowych budynków usługowych, w których wysokość pomieszczeń w świetle nie może przekroczyć 3,0 m
W obszarach tych zabrania się lokalizować:
- zabudowy zagród i wszelkich ferm produkcji rolniczej a szczególnie zwierzęcej
- uciążliwych zakładów pracy - z uciążliwością powyżej 30m z warunkiem zachowania ewentualnych stref ochronnych i uciążliwości w granicach władania
- uciążliwych obiektów infrastruktury technicznej takich Jak oczyszczalnie ścieków, wysypiska
i wylewiska odpadów o strefie powyżej 30m
Przyjmuje się następujące ustalenia ogólne z zakresu architektury i zagospodarowania przestrzennego dla ewentualnej zabudowy mieszkalnej:
1. Zabudowa murowana na trwałych fundamentach, powinna mieć cechy architektury regionalnej.
2. Budynki mieszkalne wolno stojące do dwóch kondygnacji z dachami wysokimi, dopuszcza się poddasze użytkowe.
3. Budynki gospodarcze i garaże o wysokości pomieszczeń nie przekraczającej 3m w świetle,
o architekturze dostosowanej do projektowanej zabudowy
4. Wprowadzać max zadrzewienia i zakrzewienia na działkach i po obrzeżach. Ogrodzenia niskie w formie małej architektury, najlepiej żywopłoty.
§ 8
Przyjmuje się ustalenia do poszczególnych terenów o różnych funkcjach: Symbol 53 UO - pow. 2,10 ha. Tereny o funkcji usług oświaty i wychowania z możliwością realizacji obiektów sportowych; na tereny rolne w obowiązującym planie przeznaczone pod ogrody działkowe na działce o nr ewid. 481/3 i obecnym symbolu planu 53 ZD. Linia zabudowy od ulicy Traugutta na linii zabudowy istniejących budynków mieszkalnych. Przed obiektem od strony ulicy zaprojektować odpowiednią ilość miejsc postojowych dla samochodów osobowych (parkingi)
§ 9
W zakresie obronności przyjmuje się:
1) drogi główne dojazdowe o nawierzchni utwardzonej, połączone w system z innymi drogami gminnymi
2) przewiduje się, że istn. studnie zostaną zachowane w celu spełnienia roli jako dodatkowe źródła wody w sytuacji zagrożenia.
3) dla nowych osiedli mieszkalnych przewiduje się budowę nowych studni awaryjnego zabezpieczenia dostaw wody pitnej o wydajnościach zapewniających 7,51 /dobę na
1 mieszkańca, w odległościach nie przekraczających 800m od punktu poboru wody.
4) dostosowanie projektowanych piwnic do ukryć w sytuacji zagrożenia dla większych obiektów usługowych, zakładów pracy oraz część budynków mieszkalnych winno być zabezpieczone na etapie projektowania dokumentacji technicznej poszczególnych zamierzeń inwestycyjnych w uzgodnieniu z właściwymi instytucjami w tym zakresie.
§ 10
Ochrona wartości i kształtowania środowiska kulturowego.
1) Wszelkie inwestycje .budowlane w zakresie lokalizacji, kubatury, materiałów wykończeniowych, jak również kolorystyki elewacji wymagają uzgodnienia z właściwym Konserwatorem Zabytków.
2) W czasie prac inwestycyjnych w przypadku ewentualnego odkrycia obiektów archeologicznych zobowiązuje się inwestora do powiadomienia o tym fakcie właściwego Konserwatora Zabytków.
§ 11
Ustala się zasady wyposażenia w infrastrukturę techniczna:
1) Wód.-kań.
1.1. Zaopatrzenie w wodę z wodociągu wiejskiego.
Zaopatrzenie w wodę przewidziano z wiejskiej sieci wodociągowej poprzez włączenie do istniejących rurociągów biegnących w ulicach Kościuszki i Traugutta
1.2. Odprowadzenie ścieków.
Odprowadzenie ścieków przewidziano do istniejącej sieci kanalizacji wiejskiej w ulicach Kościuszki i Traugutta. Oczyszczanie ścieków przewiduje się w wiejskiej oczyszczalni ścieków.
1.3. Odprowadzenie wód deszczowych.
Odprowadzenie wód deszczowych przewidziano do istniejącej wiejskiej sieci kanalizacji deszczowej biegnącej wzdłuż ulic Kościuszki i Traugutta.
2) Zaopatrzenie w energie elektryczna
Przed przystąpieniem do realizacji wszystkich planowanych inwestycji opracować dokumentację techniczną wg warunków technicznych podłączenia do sieci, wydanych przez właściwy Rejon Energetyczny obecnie mieszczący się w mieście Radziejów.
3) Zaopatrzenie w ciepło
Dla ochrony powietrza atmosferycznego do ogrzewania budynków należy stosować elektryczność, gaz lub paliwa o niskiej zawartości siarki.
4) Utylizacja lub składowanie odpadów nieczystości stałych jest na terenie działek planowanych inwestycji całkowicie zabroniona. Odpady stałe socjalno-bytowe winny być składowane w pojemnikach zamkniętych w miejscu wydzielonym na te cele i wywożone na wysypisko gminne.
§ 12
Ustalenia szczególne dla wszystkich obszarów:
1. Lokalizacja wszystkich projektowanych obiektów w stosunku do istniejących obiektów uciążliwych (w ich sąsiedztwie) jest warunkowana zachowaniem wymaganych odległości obszarów ograniczonego użytkowania na etapie opracowania realizacyjnej dokumentacji technicznej, w uzgodnieniu z właściwymi instytucjami w tym zakresie.
2. Min. odległości zabudowy od zewnętrznych krawędzi jezdni dróg krajowych, wojewódzkich
i gminnych stosować zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi w tym zakresie a obecnie
z godnie z art. 52 Ustawy z dnia 24 lipca 1998 roku o zmianie niektórych ustaw określających kompetencje organów administracji publicznej - w związku z reformą ustrojową państwa (Dz. U. Nr 106 z dnia 17 sierpnia 1998 roku poz. 668) - w tym przypadku:
- przy drodze gminnej jaką jest ul. Traugutta obiekty budowlane powinny być usytuowane
w odległości od zewnętrznej krawędzi jezdni co najmniej 6m a dla obiektów dydaktycznych ustala się linię na linii zabudowy istniejących budynków mieszkalnych
Rozdział 3
Ustalenia końcowe
§ 13
Ustala się stawkę procentową służącą naliczeniu jednorazowej opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem niniejszego planu: dla zabudowy usługowej w wysokości 0 %
§ 14
Utrzymuje się w mocy niżej wymieniony plan we wszystkich elementach z wyjątkiem ustaleń zawartych w tekście niniejszej uchwały i na rysunkach planu, tj.:
Miejscowy plan ogólny zagospodarowania przestrzennego gminy Osięciny uchwalony Uchwałą Nr Xll/36/80 Rady Gminnej Rady Narodowej z dnia 28.03.1980 r. opublikowaną
w Dz. Urz. Woj. Włocł. Nr 7 poz. 91 z dnia 15.04.1988 r. wraz z późniejszymi zmianami tj:
• zmianą uchwaloną Uchwałą Nr IX/98/91 RG w Osięcinach z dnia 26. 07. 1991 r. opublikowaną w Dz. Urzęd. Woj. Włocł. Nr 15 zdn.23. 09. 1991r. poz. 91.
• zmianą miejscowego szczegółowego o planu zagospodarowania przestrzennego wsi OSIĘCINY w następujących zakresach: wprowadzenie funkcji produkcyjno-usługowej
z dopuszczeniem mieszkalnictwa na teren przewidziany pod funkcje usług handlu
i rzemiosła (8UH,R), oraz na teren usług oświaty (9UO) uchwaloną Uchwałą Nr IX/98/91 RG w Osięcinach z dnia 26. 07. 1991r. opublikowaną w Dz. Urzęd. Woj. Włocł. Nr 15
z dn.23. 09. 1991r. póz. 91
• zmianą miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy i wsi OSIĘCINY w następujących zakresach: wprowadzenie funkcji usług kultury i handlu (świetlica wiejska) dla gruntu rolnego o nr ewid. 67 we wsi ZIELIŃSK ) uchwaloną Uchwałą Nr IX/98/91 RG w Osięcinach z dnia 26. 07. 1991r. opublikowaną w Dz. Urzęd. Woj. Włocł. Nr 15 z dn.23. 09. 1991 r. poz. 91
• zmianą miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy i wsi OSIĘCINY dotycząca zmiany funkcji ogrodów działkowych na funkcję mieszkalno-usługową uchwaloną Uchwałą Nr XXXIV/154/98 RG w Osięcinach z dnia 10.06. 1998r. opublikowaną w Dz. Urzęd. Woj. Włocł. Nr 13 z dn.27. 07. 1998r. poz. 86
§ 15
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Osięciny.
§ 16
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Przewodniczący
Rady Gminy Osięciny
mgr Janusz Zaremba
Informacje o artykule
Autor: Zredagował(a): Data powstania: 18.06.2004 07:54 Data ostatniej modyfikacji: 01.12.2004 10:07 Liczba wyświetleń: 752 Artykuły archiwalne
Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował
-
- Informacje ogólne
- Urząd Gminy
- Kierownictwo
- Referaty
- Jednostki podległe
- Oświadczenia majątkowe
- Kontrole
- Struktura Organizacyjna
- Regulamin organizacyjny
- Rolnictwo
- Program Integracji Społecznej
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Ogłoszenia o pracy
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza
- Załatwianie spraw
- Skargi i wnioski
- Rejestry, ewidencje i archiwa
- Sprawozdania Wójta
- Ochrona Środowiska - 1. Decyzje środowiskowe
- 2. Projekt Programu Ochrony Środowiska z Planem Gospodarki Odpadami dla Gminy Osięciny.
- Zatwierdzony POŚiGO 2010 oraz zatwierdzony Program Ochrony Środowiska 2014
- Projekt aktualizacji Programu Ochrony Środowiska Gminy Osięciny na lata 2013-2016 z perspektywą na lata 2017-2020
- Rejestr działalności regulowanej
- Program Usuwania Azbestu i Wyrobów Zawierających Azbest z terenu Gminy Osięciny
- Obwieszczenia
- Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Osięciny
- Odpady komunalne
- Uchwały - utrzymanie czystości i porządku w gminach
- rejestr wydanych zezwoleń na podst.art6b ustawy o utrzmaniu czystości i porządku w gminach
- INFORMACJA na podst. art. 89d ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r., poz. 1943 z późn.zm.)
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Pozwolenia wodnoprawne
- Rada Gminy
- Wybory
- Wybory Prezydenta RP - 12 lipiec 2020
- WYBORY PREZYDENTA RP - 28 czerwiec 2020
- WYBORY PREZYDENTA RP - 10 maj 2020
- WYBORY DO SEJMU RP I DO SENATU RP 13.10.2019R.
- WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO - 26 maja 2019
- Wybory samorządowe 2018
- Ponowne wybory do Rady Gminy Osięciny w okręgach wyborczych Nr 4 i Nr 5
- Wybory Prezydenta RP 2015
- WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO- 25 maja 2014 roku
- WYBORY SAMORZĄDOWE 2014
- Wybory uzupełniające 5 lipca 2015
- WYBORY DO SEJMU RP I DO SENATU RP 25 października 2015 roku
- REFERENDUM OGÓLNOKRAJOWE 6 WRZEŚNIA 2015 ROKU
- INFORMACJA PRASOWA
- Prawo lokalne
- Zamówienia publiczne
- Wzory dokumentów
- Finanse
- Publiczne dostępny wykaz danych
- Redakcja
- Publicznie dostępny wykaz danych lata 2006 - 2008
- Gminna Biblioteka Publiczna w Osięcinach
- RODO
- Transmisja obrad Sesji Rady Gminy Osięciny
- Raport o stanie gminy Osięciny
- PSR 2020